تبلیغات
دارو گیاهی سبزدارو - چای سبز و تاثیراتش بر لاغری و خواص کلی Camellia Sinensis
دارو گیاهی سبزدارو
معرفی محصولات شرکت سبز دارو
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


عرض سلام و ادب خدمت هموطنان عزیزم. بنده حیدر عامری عضو کوچکی از خانواده بزرگ سبز دارو هستم و هدفم از راه اندازی این وبلاگ معرفی بیشتر محصولات به پزشکان و داروسازان محترم و همچنین هموطنانم است. سلامت شما خواست قلبی و امید ماست. شاد باشید. سپاس

مدیر وبلاگ :حیدر عامری
نویسندگان

یکی از مهمترین ترکیبات گیاهی موجود در کپسولهای لاغری اسلیم فول چای سبز است که بعد از مطالعه این پست در میابید که چقدر برای سلامتی مفید است.

در ابتدا خیلی مختصر انواع مختلف چای را ذکر میکنم. البته دوستان عزیزم در استان گیلان استاد بنده هستند.

چای از گیاهی به نام کاملیا تهیه میشود و بر اساس روش و فرایند تولید، به سه دسته اصلی تقسیم میشود:

    1- چای سبز، که چای تخمیر نشده است. یعنی به محض جمع آوری گیاه آن را خشک میکنند و فرصت تخمیر به آن نمیدهند.
    2- چای الونگ، که چای نیمه تخمیرشده است. در این نوع بعد از جمع آوری گیاه مدتی آن را می گذارند تا مقداری تخمیر روی آن صورت بگیرد.
    3- چای سیاه است که همه ما با آن آشنایی داریم . چایی است که عمل تخمیر بطور کامل روی آن صورت گرفته . بطور کلی در بین این چای ها ، چای سبز دارای بالاترین خاصیت و چای سیاه هم دارای کمترین خاصیت است.


 تركیبات گیاه:
غنچه برگ و برگهای جوان بهترین بخش چای سبز هستند. چای حاوی كافئین آلكالوئیدهای پورین، تئوفیلین و تئوبرومین و روغن های ضروری و موادی به اسم پلی تیلونها است. اما فعال ترین تركیبات موجود در آن عبارت است از پلی فنولها كه بسیاری از خواص درمانی و پیشگیرانه ناشی از وجود آنها است.کافئین بر روی سیستم اعصاب مرکزی اثر می گذارد ، و موجب رفع خستگی می شود. ترکیب دیگر چای تئوفلین است . قرص ها و آمپول های تئوفلین برای بیمارانی که آسم و آلرژی دارند و دچار تنگی نفس می شوند و همچنین برای دفع سنگ کلیه بطور گسترده استفاده می شود و چای هم یک منبع غنی از تئوفلین است . روغن های ضروری چای هم برای هضم غذا بسیار مفید است .
تئوفلین های چای هم اثرات زیادی دارند از جمله اثراتی که دارند اثرات ضد اکسیدانی است که از این نظر قدرت آن چندین برابر ویتامین های E و C می باشد و همچنین اثرات ضد سرطان زایی ، ضد دیابت ، ضد باکتری ، ضد التهاب و اثر کم کردن چربی خون را هم دارند و همچنین برای بیماری های دهان و لثه ها بسیار مفیدند و باعث تحکیم لثه ها می شوند . 
چای سبز و تاثیر بر لاغری:
با مصرف چای سبز متابولیسم (سوخت و ساز) چربیهای بدن تسریع می شود و به این ترتیب چربی اضافی در بدن ذخیره نمی شود. بعلاوه اینکه چای سبز قادر است جذب روده ای چربی و گلوكز را كاهش دهد و به این وسیله منجر به كاهش وزن در فرد می شود. ثابت شده که افرادی که چای سبز مصرف می كنند دارای وزن پایین تری نسبت به افرادی هستند که چای سبز مصرف نمی كنند. چای سبز مانع از ذخیره گلوکز در سلولهای چربی می شود. به این ترتیب می توان از مصرف چای سبز، کنترل میزان مصرف کربوهیدراتها (قندها) و ورزش مداوم به عنوان مثلثی برای حفظ سلامتی و تناسب اندامها نام برد. چاى سبز و عصاره آن باعث افزایش سوخت كالرى و چربیهاى ذخیره شده بدن و در نتیجه باعث كاهش وزن مى شود. تحقیقات پیشین بر روى حیوانات نشان داده كه عصاره چاى سبز باعث افزایش فرآیند «ترموجنسیز» مى شود.
این فرآیند مربوط به تولید گرماى بدن است كه در اثر هضم، جذب و متابولیسم غذاها در بدن ایجاد مى شود. این تحقیقات مشابه این فرآیند را بر روى انسان نیز اثبات كرده است. كافئین چاى سبز همچنین باعث افزایش ترموجنسیز در بدن مى شود. وقتى كه «افیدرین» برگ به چاى سبز همراه با كافئین افزوده مى شود، این خاصیت دو برابر مى شود. در چاى سبز ماده اى به نام EGCG نیز وجود دارد كه تركیب این ماده و كافئین و افیدرین اثر بیشترى بر روى این فرآیند دارد. چای سبز به عنوان فاکتوری که واقعا باعث افزایش سرعت متابولیسم می شود به اثبات رسیده.
آنتی اکسیدانهای موجود در چای سبز سلولهای پوست را در مقابل آسیبها به ویژه رادیکالهای آزاد که یکی از عوامل ایجاد سرطان و افتادگی و آسیب به پوست اند، محافظت می کند. به این ترتیب چای سبز مانع از بروز سرطان، افتادگی و چروک خوردن پوست به ویژه پوست صورت می شود.

پیشگیری از سرطان:
چای سبز حاوی ترکیباتی بنام كاتچین، فیتوکمیکال و پولیفنول است که این ترکیبها نوعی آنتی اکسیدان (Antioxidant) محسوب می شوند. آنتی اکسیدان قابلیت مبارزه با سلولهای سرطانی را داراست. این ترکیب می تواند از رشد سلولها و تومورهای سرطانی جلوگیری کند. میزان شیوع سرطانهایی چون پستان،‌ كولون، ‌پوست، پانكراس و معده در بین افرادی كه چای سبز مصرف میکنند بسیار كمتر است.
همچنین اشخاص مبتلا به سرطانهایی نظیر سرطان خون، ریه، معده، سینه و روده که چای سبز می نوشند به درمان بیماری خود کمک عمده ای می کنند. محققیق نوشیدن چای سبز را عاملی برای جلوگیری از ابتلا به سرطان می دانند چراکه میزان آنتی اکسیدانهای موجود در آن ??? برابر تاثیرگذارتر از ویتامین C و ?? برابر تاثیرگذارتر از ویتامین E است. توجه کنیم که ویتامین C و E به عنوان دو آنتی اکسیدان مهم مطرح هستند. به این ترتیب با مصرف چای سبز و دریافت آنتی اکسیدان، بدن در مقابل ابتلا به سرطان مصون می شود.

جلوگیری از بیماریهای قلبی عروقی:
یکی از عوامل اصلی امراض و حمله های قلبی، وجود کلسترول بالا در خون انسان است. چای سبز علاوه بر ویتامینهای A و C خود، باعث کاهش کلسترول در خون نیز می شود که این موضوع خطر حمله قلبی و امراضی از این دست را پایین می آورد. همچنین مصرف چای سبز می تواند از بروز بیماریهای قلبی عروقی جلوگیری كند. همچنین از آنجاییكه چای سبز موجب كاهش كلسترول بد خون (LDL)، تری‌گلیسیرید و فیبرینوژن (پروتیینی در خون كه در شكلگیری لخته خون نقش دارد) می شود، به این وسیله قادر است از بروز آرترواسكلروز (سخت شدن سرخرگها) پیشگیری كند. با مصرف چای سبز کلسترول خون که یکی از شاخصهای مهم ابتلا به بیماریهای قلبی است را به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
 
چای سبز و دیابت:

 از عوارض مهم دیابت که موجب 80 درصد از مرگ و میرهای افراد دیابتی می شود عوارض قلبی و عروقی دیابت است . از آن جایی که چای سبز هم چربی خون را کم می کند و هم قند خون را کم می کند در نتیجه باعث می شود که بروز بیماری های قلبی و عروقی کاهش یابد و همچنین به دلیل داشتن مواد ضد اکسیدان و ضد سرطان اثر محافظتی بر سیستم قلبی و عروقی دارد و از سیستم قلب و عروق محافظت می کند و همچنین برای پیشگیری از بیماری های چشمی در افراد دیابتی بسیار موثر است .
ضمنا طبق مطالعاتی که انجام شده تقریبا ثابت شده که چای سبز باعث کاهش قند خون می شود. به این طریق که بر کبد اثر می گذارد و تولید قند را کم می کند و همچنین سلول های عضلات و چربی ها را تحریک می کند تا قند را از خون بگیرند و قند خون کم شود و همچنین چای سبز فعالیت آنزیم های گوارشی راتعدیل می کند و باعث می شود که فعالیت این آنزیم ها متعادل شود و در نتیجه جذب قند از روده ها کم می شود .

تاثیرات ضد انعقاد ی چای سبز:

چای سبز خون را رقیق و از لخته شدن خون جلوگیری می كند. با مصرف گوشت و روغنهای غیراشباع گیاهی مثل روغن ذرت و سویا تركیباتی در بدن ایجاد می شود كه منجر به ایجاد پلاكهای خونی می شود، در حالی كه با مصرف چای سبز می توان از ایجاد لخته های خونی جلوگیری كرد.

چای سبز و جوانی:

چای سبز را به عنوان داروی ضدپیری (Anti - Aging) می شناسند. دلیل اصلی آن وجود میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان در چای سبز به ویژه آنتی اکسیدانهای موثر در حفظ شادابی و جوانی است. آنتی اکسیدانها یکی از شاخصترین عوامل برای حفظ سلامتی و شادابی سلولهای بدن اند که باعث به تعویق انداختن شروع روند پیری سلولها هستند.

عملکرد مغزی و چای سبز:
چای سبز فعالیت سلولهای مغز به ویژه بخشهای مربوط به حافظه را تقویت و تحریک می کند. از طرفی چای سبز باعث کاهش میزان استیل کولین در سلولهای مغز شده و با این عمل مانع از تخریب سلولهای مغز و بروز بیماری آلزایمر می شود. از طرفی آنتی اکسیدانهای موجود در چای سبز مانع از تخریب سلولهای مغز که عامل اصلی بروز بیماری پارکینسون است، می شود. به عبارتی، آنتی اکسیدانهای چای سبز با به تعویق انداختن قرار گیری سلولهای مغز در فاز پیری و فرسودگی، مانع از ابتلا به پارکینسون می شوند.

دیگر فواید:

- چای سبز همچنین قادر است كبد را سمزدایی كرده و از تجمع چربی در كبد جلوگیری كند.
- چای سبز نقص و كمبود استروژن را در دوران یائسگی جبران كرده و از پوكی استخوان جلوگیری می کند.
- ویتامین C موجود در چای سبز با تقویت سیستم ایمنی بدن، بدن را در مقابل بیماریهای مختلف به ویژه بیماریهای فصلی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا در زمستان، اسهال و استفراغ در تابستان و حساسیتهای فصل پاییز مقاوم می کند.
- ترکیبی موسوم به "ال تیانین" موجود در چای سبز که نوعی اسید آمینه است خاصیت آرام بخشی داشته و می تواند حالت تنش، افسردگی و استرس و هیجان را از بین ببرد.


به نظر شما چای سبز با این همه خواص می تواند عوارضی هم برای افراد داشته باشد ؟
چای سبز باید بطور متعادل مصرف شود - نه تنها چای سبز بلکه هر چیزی را باید بطور متعادل مصرف کنیم.


نوع مطلب :
برچسب ها : دیابت، لاغری، نگهداری پوست، سوخت و ساز چربی، کالری سوزی، ضد سرطان، کلسترول،
لینک های مرتبط :
          
شنبه 10 بهمن 1394
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی